Господиня музею-садиби П.Г. Березовського - О.Є.Малишко-Березовська запропонувала нашій школі відмітити "Тетянин день" в її музичній вітальні. На пропозицію відгукнулись викладачі нашої школи – Т.М.Марченко, О.Л.Глінка, Н.І.Чеберда, В.В. Костильов та Ю.О.Куса.
На зібранні Олена Євгенівна зачитала привітання від прихильників музею і розповіла, що це свято її пращури завжди відмічали за старим стилем юліанського календаря -12 січня (вона це знає зі спогадів своєї прабабусі).
Присутні згадали трагічну історію про Святу Римську християнку-мученицю Татіану
в перекладі з древньогрецької Татіана-упорядниця), про її стійкий,мужній характер і незламну волю. Вона загинула,але не скорилась і не зріклась своєї віри. В далекому 1755 році в цей день Єлизавета ІІ підписала Указ про заснування Московського університету.Так Свята Тетяна стала покровителькою студентства. Їй моляться,щоб здобути успіхи в навчанні. В народі це свято називали "Бабій кут" або "Солниш",тому що в цей день старші господині пекли хлібний коровай у формі сонця, розрізали на шматочки,щоб кожному члену родини дістався "клаптик сонця".Тетяна Миколаївна Марченко напекла пряники у формі маленького сонечка за старовинним рецептом і пригостила всіх присутніх. О.Є.Малишко-Березовська доповіла присутнім на святі про свій виступ на генеалогічній конференції "Савьоловські читання" у Москві, яка проходила в кінці грудня минулого року.В своїй доповіді вона розповіла про мешканку Чернігова О.І.Александрову, яка присвятила своє життя розшуку і збереженню творчої спадщини Євгенія Васильовича Богословського, чиє ім"я носить наша школа.
В музичній програмі вечора були представлені твори, які звучали в цій музичній вітальні ще в 19-на початку 20 століть.Ноти цих творів збереглися у нотній бібліотеці родини Березовських. Музичну картину "Літня ніч в Березівці" з мелодикламацією виконали Тетяна Марченко і Владислав Костильов. Прозвучали два твори для віолончелі-"Ave Maria" Ф.Шуберта і "Мелодія"А.Рубінштейна (перекл.Д.Поппера) у виконанні Т.С.Ончукової, партія фортепіано-Марченко Т.М. Вокальні твори М.Харито "Сутінки" і "Котик"дуже проникливо виконав В. Костильов , концертмейстер- Ю.Куса. На завершення зустрічі Олена Євгенівна виконала свій новий твір "Різдвяний вальс",який присвятила юній Олені Іванівні Александровій,випускниці Олександрівського інституту шляхетних дівчат.

Ольга Глінка, викладач з фаху фортепіано Чернігівської музичної школи N 2 імені Є.В. Богословського

Ілюстрації до матеріалу: